Založení s.r.o. online je od roku 2014 mnohem snazší

V následujících letech začal v důsledku tohoto legislativního kroku narůstat trend zakládání „eseróček“ a naopak byl zaznamenán pokles nových živnostníků. V současné době je v České republice registrováno více než dva a půl milionu podnikatelských subjektů, většinou se jedná o muže středního věku, ale ženy nezůstávají o mnoho pozadu. Ze statistik vyplynulo, že téměř 70 procent nově vzniklých společností s ručením omezeným má základní kapitál uhrazen pod dvěma sty tisíci korunami, což byl původně minimální vklad. Zdá se, že toto omezení otevřelo brány podnikatelské sféře největší měrou od změny společenského systému v naší zemi, tedy od roku 1990. Výhodu minimálního vstupního kapitálu jedné koruny využívá v Česku dokonce necelých 2000 firem.
podnikatel a podnikatelka.jpg
Podnikání láká především klientelu v centrech a v bezprostředním okolí velkých měst, což je pochopitelné vzhledem k velké pracovní síle a značnému objemu obchodních příležitostí. Některé subjekty také zvažují založení s.r.o. online u specializovaných firem, které celý náročný cyklus administrativních úkonů a právních kliček absolvují v rámci zákaznických služeb a poskytnou za úplatu několika desítek tisíc korun veškerý servis, včetně řešení eventuelního zájmu o virtuální sídlo firmy v hlavním městě Praze.
zvětšovací sklo.jpg

Rozhodující je cena i renomé zakladatelských firem

Každá služba nebo zboží je vystaveno posuzování jejich prospěšnosti ze strany zákazníků a pro každého z nás jsou podstatné reference inzerované na diskusních fórech nebo specializovaných webech. Kvalita produktů a služeb je tedy odlišná a v rozhodovacím procesu je určujícím faktorem. Lidé se zkrátka řídí pravidlem příznivého poměru cena/výkon, což platí i pro zakládání eseróček profesionály. Vstřícný přístup, přijatelná cena, dobré reference a kvalitně odvedená práce je i v tomto odvětví služeb rozhodující.