Připravte bazén na zimu

Koupání ve vlastním bazénu je sice velice příjemné, je ale dobré si uvědomit to, že nic netrvá věčně, a proto by se měl člověk postarat o to, aby svůj bazén připravil i na chladnější období. Není dobré vše nechat jen tak, o tom nepochybujte. Když totiž přípravy podceníte, budete se muset potýkat s následky, ze kterých mít radost rozhodně nebudete. A proto si dejte na něco takového dobrý pozor. Vyplatí se Vám to.
pět schodů bazénu.jpg
Nic nepodceňujte
Využijte tedy možností, které tu pro Vás jsou, jistota je taková, že si i Vy přijdete na své. Základní věcí, kterou by měl udělat každý majitel venkovního bazénu na konci léta, je uschování veškerého vybavení. Takže ať už se jedná o filtraci, kartáče, vysavač či hadice, je dobré vše uschovat na bezpečné místo, na kterém vše na začátku dalšího léta snadno naleznete. Rozhodně se to vyplatí, o tom nepochybujte.
Další věc, na kterou je dobré se zaměřit, je to, že se vyplatí dát do vody nějaký přípravek, který už zabrání tvorbě anorganických sloučenin. Jejich odstraňování je velice náročné a složité, proto je lepší něčemu takovému předcházet.
tučňák u ledovce.jpg
Pro každého něco
Dále se hodí počítat s tím, že když voda zamrzá, tak zvětšuje svůj objem, na to nezapomínejte. Mohlo by se tedy stát, že by led bazén poškodil. S něčím takovým už Vám pomůže dilatační plovák, který absorbuje roztažnost ledu a postará se o to, aby bazén zůstal v tom nejlepším pořádku. Je to řešení, na které je možné se kdykoliv spolehnout, o tom nepochybujte.
Plachta na závěr
Na závěr je dobré celý bazén přikrýt plachtou, protože se tak vyhnete tomu, že by do vody padaly různé nečistoty, což je samozřejmě jenom dobře. Díky řádné přípravě pak bude zahájení koupací sezóny mnohem jednodušší, protože vše bude v tom nejlepším pořádku, o tom nepochybujte. Uvidíte, že se Vám něco takového bude líbit a skutečně se Vám to vyplatí.