Technika na každý den

Jako malá jsem se už zajímala o techniku. Bavilo mě to a jako dítě jsem si nerada hrála s panenkami nebo s plyšákama. Raději jsem dávala přednost tomu, co měl za hračky bratr. On měl autíčka a taky takové ty pověstné roboty, které ještě před dvaceti lety byly velmi populární. Nyní už je to úplně jiné. A i když už jsem dospělá a mám dítě, tak i tak mě baví stále technika. A taky pomáhám velmi často svému příteli, který má svou opravdu dílnu. Líbí se mi, že je můj přítel do toho úplný blázen a já mu tam alespoň mohu pomáhat. Baví mě to a taky si představte, kdyby nikdo nebyl odborník na techniku. Jak by tenhle svět vypadal? Protože vemte si, že technika se používá třeba taky ve zdravotnictví. A nyní si představte, kdyby technika neexistovala. Jak by třeba lidé dostávali kyslík? Nebo jak by byly připojení na různých lékařských přístrojích?

Technika je taky v různých barvách.

Myslím si, že by to byla úplná katastrofa. Takže dnešní lidé se bez techniky vůbec neobejdou, protože jsou na tom tak závislí a zvyklí, že by to pro mě bylo opravdu hrozné. Technika se nevyužívá pouze ve zdravotnictví, ale úplně všude. To například taky v zemědělství. A je to těžká technika. Třeba například traktor anebo různé takové buldozery, které se využívají taky ve stavebnictví.

Lednici netřeba připomínat.

Technika se využívá taky v potravinářství. Tak například velké pece, které už nemusí být kamenné, ale jsou třeba na elektřinu, takže se taky řadí mezi techniku. A to nepočítám další technické vynálezy, které využíváme opravdu denně a ani si to možná neuvědomujeme. Jako třeba pračka nebo lednička. Bez toho si myslím už taky neobejde žádná hospodyňka, ale taky žádný člověk. A co třeba mobilní telefon nebo různá rádia? To je taky technika, kterou člověk užívá denně a neuvědomuje si to. Já se bez toho neobejde a třeba na počítači jsem tak závislá, že bych se bez něj neobešla ani jeden den. Hraji tam hry, ale taky se tam seznamuji.