Nejkrásnější místa v Evropě

Velká Amerika

Tak, abychom začali tam, kde to máme nejblíž, že? Naše republika se může pyšnit lomem, který bývá nazýván českým Grand Canyonem. Nachází se v CHKO Český kras, jeho hloubka je 67 až 80 m a bylo zde natočeno několik filmů. Přístup k tomuto lomu je omezen kvůli bezpečnosti, ale určitě stojí za vidění.
Bled, ostrov

Romantický Tunel lásky

Ten se nachází na Ukrajině a vytvořen byl přírodou. Stromy zde začaly růst těsně vedle sebe do tvaru tunelu, kterým projíždí denně nízkou rychlostí lokomotiva. Pro páry je to úžasné hnízdečko lásky, a jak legenda praví – páru, který dojde na konec tunelu, se splní přání.
chrám, Barcelona

Bled

Jezero na Slovinsku, které se právem stalo nejnavštěvovanějším místem. Na Bledu se nachází Bledský ostrov, kde můžete navštívit Bledský hrad s restaurací, či kostel zasvěcený panně Marii, vedle kterého naleznete zvonici. Pokud se budete chtít v jezeře vykoupat, není to žádný problém. Nabízí pláž s tobogány a skluzavkami, nebo koupání mimo něj. Bled má léčivé účinky a je bohatý na termální prameny, které v sobě obsahují minerály. Kolem jezera ale vede i stezka, kterou si můžete projít, nebo si užít výhled z Mala Osojnica.

Zámek Neuschwanstein

Poblíž českých hranic, v Německu, se nachází jeden z nejkouzelnějších zámků, a to zámek Neuschwanstein, kterým se inspiroval dokonce Walt Disney pro svou pohádku Šípková Růženka. Výhled na hory a krásný interiér s obrazy na motivy děl Richarda Wagnera, vás jistě uchvátí.
Neuschwanstein, zámek

Chrám La Sagrada Familia

Dílo Antoniho Gaudí nacházející se v Barceloně, které ještě stále není dokončeno. Jeho dostavění se plánuje na rok 2026, kdy se bude slavit sté výročí od smrti slavného architekta, a dílo se tak stane nejvyšším chrámem světa. Cílem bylo vzdát hold svaté rodině, proto se v chrámu nachází výjevy ze života svatých a citáty z Bible. Čtyři hlavní fasády zobrazují Zrození, Utrpení, Smrt a Zmrtvýchvstání. V roce 2010 byl zapsán do Seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Mostar

Hlavní město Hercegoviny bylo v letech 1992-95 zasaženo válkou, ale dnes je již zrekonstruováno. Stále ale panuje mezi Bosenskými muslimy a Chorvaty určité napětí, jelikož bylo dříve město rozděleno na dvě části. Fotbalové derby proto bývá ostřejší. V této době můžete ve městě vidět repliku Stari most, který byl v minulosti zničen ostřelováním. Každé léto se z mostu konají skoky do vody.

Hornstrandir

Nejsevernější neobydlený poloostrov na Islandu, kde bývá to nejhorší počasí. Dostanete se tam pouze pomocí lodi. Žádné silnice, žádné ruchy, jen čistá příroda a zpěv ptáků. Jestliže máte rádi dobrodružství, tohle bude něco pro vás.