Jaké koupit první auto pro čerstvého řidiče?

Výběr prvního automobilu není vůbec jednoduchý a je před Vámi opravdu těžká volba. Každý řidič, který právě obdržel řidičský průkaz jistě ví, jak skvělý pocit to je. Nyní ale nastává otázka: „S čím teď budu jezdit?“
Pokud hledáte vůz, který by měl být levný, spolehlivý, ale přitom na pohled atraktivní a hezký, tak jste tu rozhodně správně.
První důležitou věcí, je fakt, že chcete, aby se Vám vaše první auto líbilo a cítili jste se v něm dobře a mohli tak vyjet do ulic bez zbytečného strachu, že se ostatním lidem líbit nebude. Vzhled, jako takový, je sice druhotná záležitost, ale jistou pozornost byste tomu věnovat měli.
sportovní auto
Jako další důležitou věcí při výběru je velikost a výkon vozidla. Přeci jen jste ještě začátečník a velké auto by Vám mohlo dělat problémy, jak ve městě, tak např. při parkování. Zase na druhou stranu určitě uvítáte, aby jste udělali dojem na kamarády a mohli tak společně jezdit. Proto je vhodný automobil střední třídy. Koupit automobil se silným výkonem a dát to do rukou začátečníka je krajně nezodpovědné. Výkon by se měl zvolit s ohledem na řidičské zkušenosti a schopnosti.
V další části se budeme věnovat spotřebě paliva. Pokud právě začínáte, tak by pro Vás měla být hlavním atributem spotřeba. Při výběru doporučujeme si předem zhruba spočítat, kolik dané auto spotřebuje paliva. Automobil s nízkou spotřebou časem určitě uvítáte ve svém rozpočtu.
V neposlední řadě je také důležitá bezpečnost. Mnoho aut v dnešní době nabízí spoustu ochranných a bezpečnostních prvků, které dokáží zabránit nepředvídatelným situacím na cestách. První auto by jich mělo obsahovat pokud možno co nejvíce.
staré auto
Ideálními kandidáty pro Váš první automobil je např. Škoda Fabia, Volkswagen Polo, Peugeot 206 nebo např. Volkswagen Golf či Seat Ibiza. S těmito auty se dá velmi jednoduše manipulovat, budou šetrné pro Vaši kapsu a vypadají opravdu skvěle!
Máte už ve svém výběru jasno? Pokud ano, přejeme mnoha šťastně ujetých kilometrů.