Gemmoterapie je věda

Není málo lidí, kteří dávají přednost alternativní a přírodní medicíně před klasickou. Mezi jednu z možností léčby přírodními prostředky patří gemmoterapie. Jedná se o výtažky z pupenů, klíčků, mladých výhonků a léčivých rostlin. Tato přírodní léčba není zdaleka rozšířená tak, jako homeopatie, které vešla do povědomí lidí mnohem více. Na zmínky o této, méně známé léčbě, ale můžeme narazit již ve starých lékopisech a herbářích. Tento druh fytoterapie je stále hojně využíván v Číně a Tibetu.
Zakladatel této léčebné metody, lékař P. Henri zjistil, že v pupenech se skrývá největší léčivý potenciál rostliny. Na jaře nově vyrašené pupeny a listy v sobě soustředí veškerou sílu budoucí rostliny.
listnatý strom
Obsahují velké množství vitamínů, minerálů, enzymů a pro rostlinu životně důležitou mízu. Lékař zkoumal možnost stejně pozitivních účinků na zdraví člověka. Pro výrobu tinktur a extraktů z pupenů je zapotřebí, sbírat tuto část rostliny těsně před rozpukem. To znamená časně na jaře. Přínosem léčby, pomocí přírodních výtažků z pupenů, je celkové zvýšení imunity a obranyschopnosti člověka, a to nejen fyzické, ale i psychické. Extrakty a tinktury totiž příznivě působí také na centrální nervový systém, pomáhají přirozenému chodu lidského těla. Léčbu můžete využít pro široké spektrum zdravotních potíží. Při nachlazení, špatném trávení, slabé imunitě i při psychických potížích a migrénách. Můžete užívat tinktury vyrobené vám přímo na míru, pro konkrétní zdravotní problém nebo univerzální směsi na celkovou podporu organismu. V některých případech léčba vykazuje velmi pozitivní účinky. Nejčastěji užívanou tinkturou je extrakt z břízy, který slouží k celkovému pročištění organismu.
rašící rostlina
Někteří lékaři v dnešní době spojují léčbu standardními léky s léčbou homeopatickou, alternativní nebo právě s gemmoterapií. U této léčby je nutno počítat s pomalejším nástupem účinků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup