Ekzém u miminek

Ekzém u miminek je velký problém a často se objevuje už u těch nejmenších hned po porodu. A pro rodiče tak nastává noční můra, která mnohdy nekončí do puberty. Jsou způsoby, jak dětem ulevit avšak ne všechny fungují na všechny děti. Často to chce zkoušet několik variant, než přijdete na tu, která bude fungovat. A někdy nefunguje opravdu nic.

miminko pod dekou

V první řadě se zaměřte na to, v čem perete dětské prádlo. Oblečení pro miminka perte v těch nejšetrnějších pracích prostředcích bez parfemace, aby nedráždily dětskou kůži. Ideální je najet na systém non toxic a zavézt ho v celé domácnosti, od praní až po mytí podlah a nádobí. Chemie kolem nás totiž dětské kůži příliš nesvědčí. Pozor si dejte i na dětskou kosmetiku. Nejlepší je ji co nejvíce omezit a suchý ekzém promazávat přírodními pomocníky, jako je třeba sádlo, bambucké máslo nebo kokosový olej. Na mytí dětí stačí pouze voda, popřípadě šetrný olejíček.

Oblečení na miminka kupujte především tak aby byly z bio materiálu, nejlépe z bio bavlny. Ta je nejen organická, ale také mnohem příjemnější na dětskou pokožku. Oblečení před nošením dítěte minimálně 2x vyperte, aby bylo měkké a neškrábalo. Vhodné je oblečení i nošené – pokud je materiál kvalitní pak je vhodnější než oblečení nové. Je totiž měkké a dětem je příjemnější, než oblečení nové neonošené.
dětské oblečení

Pokud domácí rady nepomáhají, pak je nejlepší zajít k lékaři, který vás s největší pravděpodobností pošle k odborníkovi na kůži. Kožní lékař vám poté předepíše mast, která by měla pomoci. Masti však neřeší příčinu ekzému ale jen následek, tím pádem se snažte najít příčinu ekzému. Nejlepší je vysadit ze stravy alergeny, které mohou ekzémy zhoršovat a za pomocí eliminační diety zjistit, zda není příčina ve stravě. Je také dobré navštívit alergologa a imunologa. Ti totiž mohou příčinu ekzému zjistit, a tím dítěti opravdu pomoci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup