Kým je poskytována nebankovní hypotéka bez registru

Mít vlastní dům http://www.rozhlas.cz/plzen/jazykovykoutek/_zprava/k-puvodu-nazvu-nekterych-ceskych-firem-ii–167154 či byt je jedním ze snů snad každého člověka. Vzhledem k cenám nemovitostí však má jen málokdo dostatek peněz k tomu, aby si jej mohl splnit. Pro takový případ tu jsou hypotéky, tedy účelové úvěry, určené právě ke koupi předem dané nemovitosti.házení mince do pokladničky prasátka

Jakmile se však o toto téma začnete zajímat, zjistíte, že existuje spousta druhů a typů, až může laik mít problémy se v tom vyznat. Jedním z těch poměrně nových je i nebankovní hypotéka bez registru. Čím se liší od těch běžných?

Tak především, jak již název napovídá, není poskytována bankami. Mezi jejich portfoliem ji zkrátka nenajdete. Je to z toho důvodu, že přísné normy, které musí dodržovat, jim brání v poskytování podobného produktu. Kde jej tedy najdeme?

Odpovědí jsou finanční společnosti, specializující se na nejrůznější druhy půjček. Na dnešním trhu jich je dnes mnoho, a ač obvykle poskytují běžné půjčky, některé z nich nabízí i hypotéky. A mezi nimi také tento typ.

Jeho odlišnost spočívá v tom, že žadatel není prověřován, zda nemá záznam v registru dlužníků. To je seznam, kde jsou uvedeni lidé, kteří mají nějakou oficiální nesplacenou pohledávku. Může to být nějaká dosud nesplacená půjčka, ale také včas nezaplacené energie či poplatky za telefon nebo internet.

Je nutno podotknout, že se na tomto seznamu nemusíte, ocitnou vlastní vinou. Případů, kdy si například jeden z partnerů či příbuzných vzal na někoho jiného půjčku, kterou pak neplatil, je mnoho. A to jsou jen ty medializované.papírová čepice z bankovek

Navíc je tu fakt, že výmaz není automatický po zaplacení veškerých dluhů. To znamená, že tam vaše jméno může být jen proto, že jste se před pár lety o několik dní opozdili s platbou energií. Málokdo to ví, ale pokud nechcete, aby tam vaše jméno bylo, musíte vy sami podat žádost o výmaz, jinak na vás budou například v bance pohlížet jako na potenciálního neplatiče, a tedy rizikového klienta.

Proto je pro některé lidi tento typ jediným možným řešením, jak získat vlastní dům. A to i přes veškerá rizika, která sebou přináší.