Co je to sedací pytel

Není pochyb o tom, že dnešní životní styl je z velké části sedavý. To však samozřejmě není příliš zdravé, zvláště pak na páteř. Je tedy pochopitelné, že potřebujeme správný sedací nábytek, abychom se vyhnuli dlouhodobým následkům.

Samozřejmě zde máme klasické židle, které jsou z hlediska správného stylu sezení ty nejlepší. Pak jsou zde i křesla, která jsou zase velmi pohodlná. To však není ani zdaleka vše. Nabídka je skutečně velká, a neustále se rozšiřuje.

beanbag1

Jedním z poměrně nových kousků na našem trhu je pak i sedací pytel. V podstatě se jedná o obvykle bavlněný vak, naplnění drobnou drtí. Jeho výhodou je, že se snadno tvaruje. Lehce se přizpůsobí našemu tělu, což znamená, že na něm můžeme zaujmout prakticky jakoukoliv polohu pohodlně.

Výhodou je pak také jeho nízká hmotnost, a z toho vyplývající snadná přenositelnost. I dítě jej snadno zvládne kdykoliv přemístit tam, kam potřebuje. Navíc jsou malé, takže není problém je uklidit například do skříně, pokud je zrovna nepoužíváme.

Samozřejmě mají i své nevýhody. Nedají se například používat u jídelních stolů, právě proto, že jsou příliš malé. Možná tak u kávového stolku, ale to je tak všechno. Navíc zrovna nepodporují správný styl sezení, ani neposkytují dostatečnou podporu například páteři.

beanbag2

I z tohoto důvodu by neměly být používány příliš často, zvláště ne dětmi, které jsou ještě ve vývinu. Následky by totiž nemusely být zrovna pěkné. Avšak ani pro dospělé to není zrovna ideální.

Samozřejmě se najdou i místa, kde se tyto sedací pytle hodí. Můžeme je například použít jako podložku při hře s dětmi, takže nebudou sedět na studené, tvrdé zemi. Najdeme je také tam, kde je dobré vytvářet neformální atmosféru, avšak kde není potřeba sedět u stolu.

Jak je tedy vidět, svůj účel rozhodně mají. Jen je potřeba si být vědom ji jejich nedostatků, a používat je rozumně. Pak rozhodně nebudete litovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup