Sedací souprava z palet může být velmi atraktivní a ani nepoznáte, že je z palet


Také vás láká vyrobit si vlastní sedací soupravu s přilehlým konferenčním stolkem z přepravních palet? Dají se sehnat velmi levně a tak vás nábytek do obýváku vyjde mnohem laciněji, než kdybyste si jej pořizovali hotový. Nábytek z masivního dřeva je pochopitelně velmi drahý a palety jsou vhodnou příležitostí, jak si z kvalitního, dobře proschlého smrkového či borového masivu pořídit výrobek veskrze originální a přitom vkusný a atraktivní. Připadá vám, že palety jsou škaredé, a že je na každém výrobku vidět, z čeho byl vyroben? Pak zahoďte tuto iluzorní naivní představu a snažte se trochu přemýšlet:

euro paleta

Povrch palet lze obložitpalety poslouží pro výrobu základní nosné konstrukce, pro sedací soupravu vám postačí dvě europalety na sobě a poskládané v délce, jaká vám vyhovuje – takřka na míru. V podstatě stačí skládat je pouze na sebe ve vodorovné poloze a spojit je vruty. S opěrkami si nelámejte hlavu, na zeď můžete přilepit chemoprenem pásky ze suchého zipu a s jejich pomocí pak přichytit ozdobné opěrky, které seženete v mnoha specializovaných obchodech.

modré palety

Na tuto základní konstrukci pak připevníte ozdobný obklad, ten může sestávat z dřevěné překližky, z laťovky, z laminátové dýhy, z desek plovoucí podlahy, nebo dokonce ze zbytků koberce, který pokládáte na podlahu. Tím vznikne naprosto unikátní vzhled, dobře sladěný s vaší koncepcí bytu, a nikdo nepozná, že jde o sedačku z palet. Nábytek může nabývat dojmu, že jste jej pořídili za dvacet, třicet tisíc korun, přitom vás vyjde sotva na tisícovku.

Paradoxně největší investicí není masivní dřevo, ale polyuretanové sedáky, ty se prodávají jako hotové výrobky, nebo lze zakoupit pouze desku a tu pak potáhnout libovolným textilem. Pro kreativní nadšence jsou zkrátka europalety ideální tip, jak naplno realizovat svůj tvůrčí potenciál, a to s velmi efektivními výsledky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup