Zjistěte si své BMI

Každý, koho trápí obezita, by se měl obrátit na profesionální pomoc, jelikož se nejedná o žádnou legraci, ale o komplikaci, která může být hodně nepříjemná.

Zjistěte si své BMI

Není snadno udržovat si konstantně váhu na těch správných číslech, ale pokud chcete zůstat co nejzdravější, měli byste se o to alespoň pokoušet. Samozřejmě, že když budete mít pár kilogramů navíc, nic hrozného se nestane. Tělo se s takovým přídavkem dokáže poměrně snadno vypořádat bez vážnějších následků, ale v případě, že se dostanete až do úrovně obezity, měli byste zbystřit. Obezita totiž není problematika, která by se snad dotýkala pouze vizuálních kvalit, ale zde již jde opravdu o zdraví, které mají lidé s velkou nadváhou skutečně mnohem horší.

Avokádo

Vzhledem k tomu, že zjistit pouze standardním vážením svůj opravdu aktuální stav není úplně možné, je dobré se krom pravidelného vážení zaměřit i na výpočet BMI Bmikalkulacka. Jedná se o hodnotu, která je mnohem přesnější a i přesto, že nenahradí lékařské vyšetření, jedná se o dobrého pomocníka, díky kterému budete moci lépe zvážit, jestli už nasadit dietu nebo to zatím není potřeba.

Kdy začít hubnout?

Hodně lidí neví, kdy přesně začít hubnout. Podle hmotnosti to samozřejmě není tak jednoduché určit. To je také důvod, proč si alespoň jednou za čas vypočítat BMI. V případě, že budou výsledné hodnoty až příliš vysoké, je dobré dát se do hubnutí. Často není potřeba nic extra radikálního. Mnohdy bohatě postačí lehce upravit jídelníček a zařadit do něj více zeleniny a ovoce. Rozhodně se nevyhýbejte luštěninám, které dokáží zasytit na dlouhou dobu, mají celou řadu prospěšných látek a zároveň se po nich netloustne.

Bazalka

Pomoc s jídelníčkem

Je jasné, že i když si jídelníček adekvátně upravíte, nemusí to vždy zabrat, alespoň ne hned. Je tedy potřeba být trpěliví a nějakou tu dobu počkat, minimálně měsíc. V případě, že ani po uplynutí třiceti dní nebudete na sobě vidět žádný progres, je dobré zkonzultovat to s odborníkem na výživu, třeba dietologem. Ten by vás měl nejen vyšetřit, ale také poradit, co jíst a co raději vynechat.