Zastřešení by nemělo chybět


Pokud máte v plánu využít svou zahradu k tvorbě venkovního posezení, měli byste do svých plánů zakomponovat alespoň základní zastřešení. Může se hodit.

Zastřešení by nemělo chybět

Vytvořit si na zahradě nějaký ten plácek, který můžete využívat nejen k pořádání večírků, ale třeba i jako venkovní jídelnu, je rozhodně rozumný krok. Nejenže tak zvýšíte cenu svého domu, respektive pozemku, ale zároveň si vytvoříte jakoby další pokoj, který bude mít svůj vlastní specifický účel. Zábava v jarních a hlavně letních měsících se přeci jen odehrává hlavně ve venkovních prostorách, tak proč nevyužít ty své, že ano? Samotné posezení by se nemělo ale skládat výhradně z nábytku, i když ten je stěžejní. Součástí celého projektu by měla být i nějaká forma stříšky.

Pergola v létě

Možností je opravdu tuna, stačí si jen vybrat. Pokud nemáte peněz nezbyt, můžete sáhnout po velkých slunečnících. Vypadají dobře a minimálně proti otravným slunečním paprskům určitě uspějí. Jakmile se však začne smrákat a z nebe začnou padat první dešťové kapky, je slunečník zcela k ničemu. Můžete ho nahradit třeba nůžkovým stanem, ale ten zase nevypadá tak elegantně. Navíc proti silnému větru je bez šance. Chcete-li něco trvalého, elegantního a zároveň efektivního, vaše volba by měla padnout na moderní pergolu k domu Pergoly-trutnov.

https://www.youtube.com/watch?v=Hng587n5u3s&ab_channel=LHCH

V případě, že se vám zdá tato investice poněkud přestřelená, stačí se podívat na ceny klasických altánů. Hned určitě změníte názor. Pergola se do zahrady hodí. Tento druh konstrukce se využíval již za starověku, díky čemuž je dokonale odzkoušená. Navíc se docela dobře staví, potažmo montuje. Pokud jste šikovní, zvládnete i sami. Jinak si klidně svou novou stříšku můžete nechat postavit dodavatelem. Neočekávejte ale, že to bude zadarmo.

Pergola v parku

Dřevo i kov

Při výběru byste se neměli zaměřit pouze na vizuální stránku, respektive rozměry, ale popřemýšlet byste měli také nad materiálem. Ne, není to jedna. Cena pergol ze dřeva a z hliníku je sice podobné, ale oba materiály mají svá pro a proti. Dobrým příkladem je třeba nutnost udržovat konstrukci ze dřeva, a to alespoň dvakrát ročně. Hliník je bezúdržbový. Ovšem má zase jiné mouchy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup