Vodovodní baterie: nepostradatelný pomocník v domácnosti

Můžete si vybrat z mnoha baterií od těch v retro stylu, až po ty nejmodernější designové baterie pro náročné zákazníky.

U příležitosti nové stavby, rekonstrukce nebo jen proto, že vodovodní baterie už neslouží, jak by měly, musíte nakoupit nové a je dobré se zorientovat, jaké jsou možnosti výběru.

Pákové baterie jsou levné a praktické, z tohoto důvodu si je volí velká skupina lidí. Jsou také cenově dostupné a najdete je kromě specializovaných obchodů i v obchodech pro kutily, a dokonce i v rámci akcí v supermarketech. Jsou také považovány za hospodárné a jejich výhodou je, že se dají ovládat jednou rukou.

vb

Baterie, které mají termostatické směšovače jsou vynikající ve sprše, protože teplota je regulována a udržována po stupních.

Pokud si hlídáte spotřebu vody, můžete si vybrat baterii s nízkým průtokem, která šetří vodu, a s omezovačem teploty, abyste neplýtvali zbytečně teplou vodou.

Nedoporučuje se kupovat ty nejlevnější vodovodní baterie do míst, kde je budete denně používat. Takové výrobky mohou sice hezky vypadat, ale jejich provedení není nejlepší a může se stát, že za 2-3 roky budete muset baterii znovu kupovat a měnit. Určitě se vyplatí si připlatit za značkové zboží a přednostně si vybrat produkty s prodlouženou zárukou. Najdete i takové, co mají záruku 5 let. To už svědčí o kvalitě použitého materiálu a dobré technice zpracování.

vb3

I v případě značkových baterií máte na výběr ty s boční nebo horní pákou, s moderním nebo starožitným designem. Můžete sáhnout po klasickém barevném provedení nebo si vybrat povrch měděný či zlatý.

Pokud jde o údržbu, většina vodovodních baterií má chromovaný povrch a pro čištění postačují speciální výrobky pro domácí použití.

Další variantou jsou kohoutkové baterie, které se používaly hlavně v minulosti. Pro dosažení správné teploty musí být oba proudy (studená a teplá) smíchány tak, že se síla průtoku reguluje zvlášť každým kohoutkem. Ty bývají označeny červeným a modrým symbolem. Tento typ baterií je hlavně u replik retro a historických kopií do interiérů, kam by se moderní páková baterie nehodila.