Učiňte svůj domov spokojeným místem

Kde domov můj? Zkusili jste se někdy zamyslet nad tím, zda tam, kde žijete, je skutečně Váš domov? Co dělá domov domovem? Co je na domově nejpodstatnější?

milovaný domov

Jak to tedy je

Domov je určitě prostor, který sdílíte sami, nebo se svými blízkými. Co je ale základem takového domova?

·         Je to láska, pochopení, komunikace mezi členy domova, bezpečí?

·         Nebo vybavení domova podle nejnovějších trendů, které zajišťuje pohodlné a zdravé bydlení?

Každý si pod pojmem domov představí něco jiného.

Kdyby se Vás někdo zeptal, jak vnímáte svůj domov, určitě by byla Vaše první myšlenka na členy rodiny. Na jejich láskyplné propojení. Také na teplo a vůni, kterou cítíte pokaždé, když vstoupíte do svého příbytku. Na pocit bezpečí, když se za Vámi zaklapnou dveře bytu.  Na jistotu, že všechno je na svém místě, přesně tak, jak jste si to sami uspořádali. Určitě by Vás nenapadlo mluvit o nábytku, nebo nejmodernější kuchyni, kterou jste si onehdy pořídili. A přesto i materiální zázemí hraje podstatnou úlohu při představě spokojeného domova.
ruce u domu

Je i Váš domov spokojeným místem pro život?

Určitě jsou důležité vztahy v rodině. Ale nedostatek hmotných statků může tyto vztahy narušovat. Chcete-li mít i Vy svůj domov spokojeným prostorem pro celou rodinu, nezapomínejte na vybavení domova. Každý člen rodiny by měl mít svůj koutek, o kterém by měl mít právo rozhodovat. A ve kterém by se měl obklopit věcmi, které ho činí šťastným. Respekt a tolerance by v žádném spokojeném domově chybět neměly.

Co podotknout závěrem?

Naskýtá se tedy otázka: Může existovat spokojený domov bez duchovna, nebo naopak bez materiálního zabezpečení? Nikoliv. Jedno s druhým jdou ruku v ruce vstříc spokojenému domovu. Na to myslete, pokud se ve svém bytě necítíte, jako doma. Pokud chcete mít domov provoněný spokojeností, uveďte svou domácnost do rovnováhy duševna a materiálna.