Narovnat zuby si můžete v kterémkoliv věku

Žijeme ve světě, ve kterém není povolena žádná odchylka od dokonalosti. Všichni se snaží mít dokonalé vlasy, značkové oblečení, bezchybnou pleť a bezchybnou postavu. Jinak tomu není ani se zuby. Přitom málo kdo se narodil s bezchybně rovným chrupem a správným skusem. Pokud i vy patříte k většině lidí, kteří neměli tohle štěstí, jistě jste již mnohokrát přemýšleli, jak tyto vady napravit – a není se čemu divit. Křivé zuby u ostatních velice často vyvolávají antipatie a pocit nedůvěry.

Máte-li i vy tento problém, nemusíte se bát. Dát chrup do pořádku není nic nemožného a náročného. Tuto léčbu je možné podstoupit v jakémkoliv věku. Této problematice se věnuje obor jménem ortodoncie. Jedná se o doktory, kteří pomocí srovnávacích aparátů (rovnátek), dokážou změnit postavení zubů v kosti.

smějící se žena

Mezi základní typy rovnátek patří ty napevno a snímací. Klasické rovnátka napevno zná snad každý. Jedná se o malé zámečky, které doktor přilepí na jednotlivé zuby. Tyto zámečky jsou propojeny drátkem. Obrovskou výhodou je efektivita a rychlý proces rovnání, nicméně musíte myslet i na řádnou hygienu a udržování rovnátek v dobrém stavu. Za nedostatek lze označit i mnoho poranění v ústech. Pokud se drátek uvolní, nebo není správně ukotven, může odírat dásně či jazyk, což může působit nemalé bolesti. Tyto problémy je zejména pro děti velmi obtížné překonat.

rty se zuby

U léčby postavení zubů u dětí se tedy využívají především snímací aparáty. Ty chrup sice srovnávají pomaleji, nicméně nejsou tak náročné na hygienu. Rovnátka si lze kdykoliv sundat a chrup si pořádně vyčistit. Tento typ je někdy používán i u dospělých pacientů, ale jen za předpokladu léčení mírných vad, nebo při fixaci již srovnaných zubů.

Pokud se rozhodnete tuto léčbu podstoupit, určitě investujte svůj čas a najděte si kvalifikovaného doktora. Jedině tak dosáhnete perfektního výsledku a nebudete jen bezvýznamně plýtvat svými penězi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup