Jaký obal použít?

Dříve, než člověk svěří poště nebo nějaké kurýrní službě nějakou zásilku určenou k odeslání, musí být tato odesílatelem řádně zabalena. To u nás ví každé malé dítě. Činí se tak z naprosto logických důvodů:

  • Obal chrání obsah, tedy to nejdůležitější, co na takové poštovní zásilce je, před neblahým působením vnějších vlivů.
  • Obal brání přinejmenším zčásti rozkradení obsahu zásilky nebo jeho poztrácení.
  • Na takový obal se píše adresa, lepí známky a podobně, což by na samotný obsah zásilky nejednou učinit nešlo nebo by to nebylo žádoucí.
  • Obal chrání to, co je posíláno, i před zvědavými zraky těch, jimž do toho, co je posláno, vůbec nic není, jimž má být to uvnitř zásilky utajeno.
  • A podobně.

použitá obálka

Je jasné, že obaly existují velice rozmanité. Protože je třeba využít jejich služeb pro posílání různých typů obsahu, jež si žádají často své. Pro něco je vhodnější třeba obal plastový, někdy je lepší naopak papír, bublinková fólie,…

A nejednou jsou přímo ideálním řešením zabalení kartonové obálky. Ty, jež se přímo ideálně hodí k zasílání takových věcí, jako jsou dejme tomu dopisy, prospekty, brožury, knížky, nejrůznější dokumenty, kalendáře, CD, DVD a podobně.

vějíř obálek

Proč?

Třeba proto, že jsou dostatečně pevné a dokážou tak zabránit mechanickému a jinému poškození daleko spíše, než klasické papírové nebo plastové obálky. A relativně dobře chrání třeba i před vlhkostí a nepřízní počasí.

Nebo proto, že jde o docela lehký materiál, díky čemuž se logicky nemusí platit zbytečně vysoká částka za odeslání zásilky, jež není těžší, než musí být.

Nebo proto, že jde o recyklovatelný odpad, což prospívá matičce přírodě. Takový karton se vyhodí po použití do patřičného kontejneru a po zpracování ještě někdy dobře poslouží.

Nebo proto, že se na něj dobře píše. A každá zásilka na sobě přece musí mít uvedeného minimálně příjemce.

Taková obálka se prostě může hodit. Nezapomínejte na ni.