Pro dobro vaší prostaty zapomeňte na kouření a alkohol


Udržet si zdravou prostatu znamená pro muže zdravě žít, což zahrnuje i vhodné stravování. Jaké potraviny byste se v zájmu vaší prostaty z jídelníčku vyškrtnout?

Ochrana spermií

Velká část mužů si ani neuvědomuje, že vlastně nějakou prostatu má, zvenčí totiž vůbec není vidět. Proto si její přítomnost ve vlastním těle uvědomí teprve ve chvíli, kdy jim prostata začne nějaký způsobem komplikovat život. K čemu vlastně prostata v pánském těle slouží a jak o sobě může dát nepříjemně vědět? Základní funkcí prostaty je, že vytváří základ ejakulátu, tekutiny, kterou muž vystříkne z penisu při erekci. V ní má za úkol především chránit obsažené spermie. Dokud funguje bez problémů, jako byste o prostatě vlastně ani nevěděli.

Prostata zvenčí není vidět.

Utlačuje močovou trubici

Horší situace nastává, když se prostata začne zvětšovat. Co se v takovém případě děje? Rostoucí orgán tlačí na močovou trubici, kterou obklopuje. Proto cítíte při močení obtíže. Útlak tvoří překážku v tom, aby moč mohla plynule protékat. Močení tedy může být těžké, přerušované, dokonce třeba i bolestivé. Podobně dochází i k útlaku průtoku ejakulátu jako takového a stejný negativní efekt má růst prostaty i na průtok krve během erekce. Takže je jasné, že byste měli udělat maximum pro to, abyste si prostatu udrželi co nejdéle zdravou. Vyhnete se tak komplikacím.

Na fastfoodové lahůdky rozhodně zapomeňte.

Zákaz sladkého

Velmi důležité je stravování. Jaké potraviny ve vašem menu nemají co dělat, to se dozvíte na https://www.erectmax.cz/blog/nevhodne-potraviny-pro-prostatu/. Pokud myslíte na svoji prostatu, vyhněte se konzumaci příliš tučných jídel. Zapovězena by proto měla zůstat různá fastfoodová lákadla typu hranolků, smažených kuřat, ale také česká klasika jako je třeba tučný bůček. Zapomeňte také na všechna jídla s vysokým obsahem cukru, a pozor, nejde zdaleka jenom o sladkosti, nýbrž i o bílé pečivo. Nekuřte a pokud možno také nepijte alkohol.