Peníze jsou nezbytnost

Jakkoliv jsou dnešní peníze pouhými kovovými kolečky, papírky nebo dokonce jenom pouhými číslicemi na výpisu z účtu, sehrávají v životech lidí naprosto nezastupitelnou úlohu. Jsou pro lidi daleko důležitější než spousta jiných, i zdánlivě významnějších věcí. A je tomu tak proto, že se penězi platí, a zatímco ten, kdo má čím platit, může mít cokoliv, u toho nesolventního je tomu přesně naopak.

A proto už dnes lidé potřebují mít peníze. Nikdo z nás se bez nich nedokáže obejít, každý potřebuje přinejmenším za něco utrácet. Což ale neznamená, že když všichni peníze potřebujeme, také je máme. Mnozí z nás se alespoň někdy v životě potýkají i s jejich nedostatkem. Což není sice nic příjemného, ale životní realita už je zkrátka taková.

mince ve skleničce

Ale co když někdo potřebuje peníze, které nemá? Co když by někdo potřeboval za něco platit, jenže nemá čím? Pak je na výběr vlastně jenom ze čtyř řešení.

  1. Dotyčný člověk si musí peníze navíc rychle vydělat.
  2. Tento musí využít k zaplacení toho, na co mu nestačí příjmy, své dříve nahromaděné úspory.
  3. Nemaje peníze, musí si člověk to, na co nemá, odpírat, musí to oželet.
  4. Případně si někdo takový musí scházející peníze aspoň půjčit.

Posledně zmíněné řešení, tedy půjčka, je poměrně hojně využívanou alternativou. To ale zpravidla jenom tehdy, když se najde někdo, kdo takovému člověku v tísni půjčí. A nevěřte tomu, že se v našich finančních institucích půjčuje všem, kteří o to projeví zájem. Žadatelé o půjčku musí být bonitní, jinak mají smůlu.

směs bankovek

A co ti, jimž v bance nepůjčí? Pro ty je tu třeba hypotéka na pozemek FAHD, která je na rozdíl od bankovních půjček dostupná komukoliv, kdo dokáže půjčené peníze splácet a také se za ně může po dobu splácení zaručit zástavou nemovitosti.

A protože u takové nebankovní hypotéky nesehrávají zásadní roli ani příjmy žadatele, ani záznamy v jeho registrech dlužníků, jde o půjčku hojně využívanou těmi, jimž by se nikde jinde peníze sehnat nepodařilo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup