Nejlépe placené práce v ČR

Na 1. místě se umístil řídící letového povozu, tedy navigátor, který komunikuje s pilotem. Ten si může měsíčně vydělat 200 000 Kč hrubého.
Tato práce rozhodně není jednoduchá. Pokud se pro ni rozhodnete, musíte podstoupit psychické testy, které určují vaši odolnost, váš zdravotní stav musí být naprosto v pořádku, a vaše angličtina na vysoké úrovni. Práce se provádí 37,5 hodin za týden, přičemž pracujete denně maximálně 11 hodin – 2 hodiny práce, 1 hodina pauza.palec nahoru.jpg
2. místo má hlava velkých institucí, která za měsíc může brát 150 000 Kč hrubého.
Tento člověk má na starost mnohé. Finanční stabilitu, nárůst zisku, případně minimalizaci ztráty, kvalitu produktu, prodej značky, spokojené zákazníky a zaměstnance. Mimo jiné se účastní konferencí a různých akcí, na které musí třeba i přes hranice. Tato práce je časově náročná a plná stresu.
Abychom ještě zůstali u letadel, 3. nejlépe placená práce je pilot, navigátor, či palubní technik. Ten si vydělá zhruba 100 000 Kč hrubého měsíčně.
Získání oprávnění létat trvá zhruba půl roku až rok, záleží na schopnostech pilota. Jedinec se učí teoretickým znalostem, musí mít nalétáno v základním leteckém výcviku minimálně 45 hodin, a nakonec se tak stává samostatným. To je ale základ. Pokud chce pilot vyšší úroveň, musí v kurzu pokračovat a zlepšovat tak své dovednosti. Nejtěžší a nejvýše dosažitelnou kvalifikací je létání podle přístrojů (IR), tedy let za špatných podmínek viditelnosti.
Dále se v žebříčku nachází plastičtí chirurgové, jejichž výplata činí 150 000 Kč hrubého na měsíc.práce na počítači.jpg
Tady je to těžké především z hlediska studia. To je přenáročné. Chirurgové musí mít všeobecný základ, což znamená učení se odborných názvů, věcí, které se jejich oboru příliš netýkají, spousta hodin praxe a následná akreditace. Pokud 6leté studium zvládnou, můžou si otevřít i soukromou kliniku.
Posledním, pátým místem, jsou řídící finančnictví, kteří vydělají cca 80 000 Kč hrubého.
Ti mají pod palcem finance, jejich řízení, musejí mít ve výbavě logické a strategické myšlení, znalost anglického jazyka, schvalují a nesou odpovědnost za platby, pracují s rozpočtem. Pro práci je potřeba vysokoškolské vzdělání ekonomické či finanční.