Co všechno můžete dělat s chytrým mobilem

Na mobilu můžete dnes už snad všechno. Hlavně jste ve spojení s rodinou, s kamarády, přáteli, obchodními partnery. Máte přehled o svých dětech, můžete jim kdykoliv zavolat a oni vám.
pohled na internet v mobilu
Pošlete sms a zatopíte si před příjezdem na chatu anebo pustíte pračku. Mobilem běžně zaplatíte nákupy v kamenných obchodech. A což teprve internetové obchody! Rychlý internet v mobilu je pro ně jako dělaný. Už nemusíte do obchodu ani vkročit. Vše si prohlédnete na mobilu, objednáte, zaplatíte a šetříte drahocenný čas. Mít banku v mobilu je běžné. Lidé se naučili elektronickému bankovnictví natolik, že defacto nepotřebují vystávat fronty v bankách. Platby zařídí z mobilu.
Už nemusíte mávat za odjíždějícím vlakem. Díky mobilu včas zjistíte, z jakého nástupiště vám jede vlak a nemusíte se stresovat pobíháním po nádraží a hledat, z kterého nástupiště, jaké koleje odjíždí váš přípoj. Nehledě na to, že když jste v cizím městě, v mobilu zadáte GPS a vyhledá vám nový spoj, sdělí cenu jízdenky, dobu jízdy.
Naučili jsme se objednávat a platil lístky do divadla, do kina, na koncerty, číst čárové kódy díky mobilu. Mobil využíváme dennodenně k zjištění počasí, aktuálních zpráv. A když náhodou něco nevíme? Strýček Google poradí.
smartphone skenuje čárový kód
Jste na dovolené a rádi posíláte pozdravy známým? Už nemusíte kupovat pohlednice a drahé známky, stačí sdílet videa a fotky na sociálních sítích anebo zdarma posíláte přes WhatsApp. Zajímavá je i služba České pošty Pohlednice Online. Sami vyfotíte, co chcete anebo selfíčko, zadáte do stažené aplikace, zaplatíte, pošta vytiskne papírovou pohlednici a doručí do poštovní schránky adresáta. A není to zase až tak drahé.
Všechny tyto možnosti a další a další jsou sice nápomocné, ale zároveň i nebezpečné. Jste totiž neustále na příjmu, vaše hlava a mozek si neodpočinou, na každé pípnutí, zablesknutí jste ihned v pozoru a máte pocit, že musíte ihned reagovat.
Pozor, takto postupně může vznikat závislost na mobilu.