Bazénový systém

Bazénový systém je poměrně složitý, protože musí zajistit oběh veškeré vody v bazénu. Při tomto cyklu jde voda přes filtraci, aby se zachytili nečistoty.

Bazénový systém

Filtrace vody

Pro koupání v bazénu je především důležitá čistá voda, které musíme dosáhnout filtrací a mnohdy také chemií, kdy je klasikou chlór a přípravky na úpravu pH vody. Bez dobré filtrace to nejde, protože ani dobrá chemie nás nezbaví nečistot, prachu a všeho možného. U klasického domácího bazénu jsou ověřené pískové filtrace, protože v písku se zachytí i velmi malinké nečistoty. K tomu potřebujeme mít dostatečně výkonné čerpadlo, které se stará o koloběh. Odborníci doporučují, aby se za jeden den stihla cirkulace zhruba čtyřikrát. Samozřejmě záleží na tom, jak je bazén využívaný a znečišťování, na což musíme brát vždy ohled.

luxusní bazén

Dostatečný výkon se počítá podle objemu vody, takže si bazén změřte či zjistěte, kolik se do něj vleze vody a následně vyberete dostatečně silnou filtrace s čerpadlem. Nejlepší je kontaktovat přímo výrobce a zeptat se na vše potřebné, protože ten Vám jistě rád poradí a pomůže s výběrem vhodné filtrace.

Systém zapojení

Aby nám celý systém fungoval, tak musí být samozřejmě správně zapojený. Tuto práci je nejlepší nechat na lidech, kteří ji opravdu rozumí, protože to není až tak jednoduché. K chodu je zapotřebí zapojit vodu i elektřinu, přičemž jak je známo, tak tyto dvě věci nejdou k sobě dohromady. Rozvody vody se nejčastěji řeší plastovými trubkami, protože ty jsou za dobrou cenu, vydrží, usazuje se v nich málo baterií, dobře se s nimi pracuje, a navíc je jich mnoho variant. Pro dobré utěsnění slouží Příruba PVC-U Chlorito.

skok do vody

Těchto přírub se vyrábí hned několik, přičemž jsou odstupňovány podle průměrů. Příruba se používá například když potřebuje potrubí připojit k ventilu a různým zařízením, protože k přírubě se prodává těsnění, kdy tento celek zajistí skvělou pevnost. Využití není jen u rozvodů k bazénu, ale také třeba u zavlažovacího systému, protože ten nám pomáhá k zálivce rostlin. Nákup se vyplatí, protože zamezíme netěsnostem systému.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup