Vybíráme vhodnou oporu

Existuje mnoho různých bytových doplňků, které slouží pro estetiku a pěkný design. Ovšem to neplatí o zábradlí na schodiště, které navíc ještě musí plnit bezpečnostní funkci a pěkně vypadat. Naštěstí ani zde výrobci a moderní technologie nezahálí a zahrnují nás skutečně dostatečnou nabídkou. Zábradlí si můžeme prakticky instalovat všude, kde svým způsobem chceme nebo potřebujeme zabezpečit prostor. Existují jak pro venkovní bezpečí, tak interiérové. Navíc můžeme vybrat i vhodné balkonové. Otázkou je, jaký materiál bude pro nás nejvýhodnější.

Schodiště

Málo údržby a dlouhá životnost

Přesně takové je nejideálnější. Nevyžaduje naši přílišnou péči, bude pěkně vypadat a ještě splní všechny bezpečnostní normy. Přitom nám bude sloužit poměrnou dlouhou řadu let. Můžeme se podívat na nerezová zábradlí, která se vyrábí buď kompletně nerezová, nebo různě kombinovaná, kdy může být doplňkem další materiál. Dřevo, sklo nebo různě propojené jednotlivé profily a podobně. Je neskutečně mnoho možností, stejně tak jako ještě jejich provedení, kdy můžeme zakoupit leštěnou, broušenou nebo kartáčovanou povrchovou úpravu. A aby to zase nebylo tak jednoduché, tak je třeba popřemýšlet o nejvhodnějších výplních.

zábradlí skleněné

Sklo, které překvapí

Ačkoliv sklo známe jako velmi křehký materiál, tak v případě skleněného zábradlí se rozhodně obávat nemusíme. Jedná se o speciální materiál, která se dá též pořídit v různém provedení, ale především má hodně svých plusových stránek. Pokud ho dáme do interiéru, tak se nemusíme obávat toho, že bychom ho snadno rozbili. Je speciálně vyrobené z bezpečnostní fólie, která podporuje držení skla a nerozbitnost. Ale na druhou stranu uživatelé ocení prosvětlení místnosti nebo bytu a dokonce je potěší i samotná údržba, která je velmi snadná. Postačí jen otřít vlhkým hadříkem. Velmi elegantně působí v kombinaci nerezových prvků. Není třeba výběr uspěchat, protože v žádném případě nebude jednoduchý.