Vyberte si, hobby nebo manželství

Když se muž věnuje svému koníčku naplno a podřizuje mu veškerý svůj volný čas, neměl by se ženit. Nebo by měl najít ženu, která jeho koníček podporuje a aktivně sdílí. Opačný přístup ženy je jen na škodu a manželství může i kvůli takové hlouposti, jako je akvaristika, skončit.

malé kotě

Vyberte si, hobby nebo manželství

Některé manželovo hobby může být ku prospěchu všech, a proto se dají přimhouřit oči, když je zase zavřený v dílně a něco kutí. Určitě z jeho kutilství vzejde něco, z čeho bude mít rodina radost. Horší jsou koníčky typu cyklistika, akvaristika, nebo něco obdobného. Manžel tráví se svým koníčkem spoustu času a na rodinu mu už čas nezbývá.

  • Když jezdí na kole, má dobrou kondici a dobře vypadá. Ale co s tím, když se doma vyskytuje spoře.
  • Když se věnuje chovu akvarijních rybiček, doma se sice zdržuje, ale není ničím rodině prospěšný. Jsou s tím jen starosti. Hlavně finanční.

Jednou je to nová zářivka t5, bez které nemohou rybičky existovat! Potom jde o spotřebu vody. Ještě štěstí, že alespoň za elektrickou energii neplatíte tak nehorázné ceny, viďte? Aspoň že i manžel myslí na spotřebu energií a pořizuje si kvalitní zářivky t5! Jinak byste ho už dávno vyrazila i s akvárky! Ale ono k tomu daleko není, viďte?

Máte ale na vybranou.

  1. Buď se začnete zajímat o akvaristiku a budete současně společný čas trávit u akvárií.
  2. Nebo ukončíte působení v manželství, které Vás nenaplňuje.
  3. Ale také můžete chytit zlatou rybku a přát si jedno jediné přání. Ne, to je nesmyslná varianta!
ryby v žárovce


V každém případě si ale nejdřív s manželem o jeho hobby promluvte. Pochvalte ho za to, že se alespoň snaží snižovat finanční náklady pořizováním zářivek t5, ale že je to málo, aby Vaše manželství mohlo spokojeně pokračovat dál. Nedávejte ultimáta, ani se tvrdě nedomáhejte svých potřeb společných chvil. Jen mu naznačte, že byste chtěla být tou malou rybkou, aby se Vás také všiml. Trocha humoru nikoho nezabije!

Teprve potom uvidíte, jak se k celému problému staví Váš manžel. Musíte počítat s tím, že se svého koníčku nevzdá. Že bude usilovat o jeho provozování i nadále. Ale když se bude snažit najít zlatou střední cestu, potom to chce jen čas, pokud na to ještě máte trpělivost.

4.7/5 - (3 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup